Jak odbierać nowe mieszkania Gdańsk radzi kupującym

Odbiór mieszkania polega na wspólnym przeglądzie lokalu razem z przedstawicielem dewelopera. Konieczne jest zmierzenie lokalu i wyłapanie wszelkich usterek. W następstwie przeglądu sporządzany jest protokół, który stanowił będzie dokument do dalszych negocjacji klientów z deweloperem. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Gdańsk i inne duże miasta pozwalają na wynajęcie specjalisty z zakresu budownictwa, który wspólnie z klientem dokona przeglądu.

Pod żadnym pozorem nie wolno dać się zbyć przedstawicielowi dewelopera i wierzyć w jego słowne zapewnienia. Jeżeli w lokalu wykryto jakiekolwiek usterki, to nie wolno podpisać protokołu. Ten błąd popełniło wielu klientów. Podpis pod protokołem bywa interpretowany jako zgoda na wystąpienie wymienionych w nim usterek. Jeśli odbieramy nowe mieszkania Gdańsk jest na tyle dużym miastem, że łatwo znaleźć pomoc prawną.

Podczas odbioru powinniśmy sprawdzić dokładnie stan mieszkania i porównać go z konkretnymi opisami, występującymi w umowie. Krok po kroku należy obejrzeć, okna, drzwi, ściany, okładziny i inne elementy, których instalacje obiecał wykonać deweloper. Jeżeli coś przegapimy, to może się okazać, że nie uda się nam wyegzekwować tego później. Wszelkie usterki warto fotografować.

Jeżeli mamy kłopoty z przedstawicielami dewelopera, kiedy odbieramy nowe mieszkania Gdańsk posiada oddział Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który należy zawiadomić w takich przypadkach. Jeżeli deweloper postępuje z nami nie do końca uczciwie, to nie miejmy skrupułów i szukajmy pomocy w instytucjach, które zostały w tym celu powołane.